X
یکشنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ۱۲۲
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستان سیرجان   شهرستان زرند   شهرستانها  
 بین الملل   شهرستان رفسنجان   وزارتخانه   معدن  
 تجارت   آموزش و پژوهش   استان   صنعت  
 شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده  
چچ
استاندار کرمان: بزودی در بازار مرغ استان کرمان تعادل ایجاد می شود/ برخورد با اخلال گران بازار مرغ

استاندار کرمان: بزودی در بازار مرغ استان کرمان تعادل ایجاد می شود/ برخورد با اخلال گران بازار مرغ

استاندار کرمان: بزودی در بازار مرغ استان کرمان تعادل ایجاد می شود/ برخورد با اخلال گران بازار مرغ

استاندار کرمان:

بزودی در بازار مرغ استان کرمان تعادل ایجاد می شود/ برخورد با اخلال گران بازار مرغ

استاندار کرمان با بیان این مطلب که براساس گزارش جهاد کشاورزی استان در نحوه تامین مرغ و جوجه ریزی به گونه ای است که بزودی عرضه و تقاضا به تعادل می رسد، اظهار کرد: ساختار شبکه توزیع را به هم نزنید و بر همین شبکه نظارت دقیق داشته باشید و تاکید می کنم با هر کسی که در شبکه توزیع اخلال ایجاد می کند، به شدت برخورد شود.

دکتر "علی زینی وند" عصر امروز ۱۶ اسفند در شانزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان گفت: مسئولین قیمت کالاهای اساسی را دقیق اعلام کنند.
وی با بیان اینکه قیمت در بازار آزاد براساس میزان عرضه و تقاضا تنظیم می شود، اظهار کرد: کارهای که ادارات غله، امور پشتیبانی دام و ... انجام می دهند و کالای اساسی به بازار با قیمت مشخصی عرضه می کنند برای تنظیم بازار است.
استاندار کرمان با اشاره به گزارشات سازمان صمت و جهادکشاورزی استان از وضعیت کالاهای اساسی مورد نیاز شب عید اظهار کرد: براساس این گزارشات در کالاهای اساسی برای شب عید مثل شکر، میوه و برنج مشکلی نداریم و حتما باید نظارت و بازرسی تا ۱۵ فروردین بر بازار چند برابر شود ضمن آنکه ذخایر استان در این حوزه ها قابل قبول است.
وی بیان کرد: بعضا به دلیل تحریم ها، کرونا و ... برخی گرانی ها در کشور وجود دارد و مردم همراهی می کنند اما گران فروشی قابل تحمل نیست که باید برخورد شود.
زینی وند با بیان اینکه کل کشور با مشکل کمبود مرغ مواجه بود، تصریح کرد: استان کرمان در تولید مرغ به شدت مشکل دارد و با همکاری دستگاه قضا و دستگاه مجریه کارهای در کل کشور در حال انجام است زیرا طبق اعلام وزیر جهادکشاورزی در در جوجه ریزی هیچ کاهش نداشتیم اما اینکه چرا در بازار با کمبود عرضه مواجه شدیم جای سوال است که باید مورد بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه مسئولین امسال شبکه توزیع را گسترده تر ببینید اظهار کرد: براساس گزارشات، بر شبکه توزیع مرغ ایرادتی وارد است و اکثر کشتارگاه های استان از مصوبات ستاد تبعیت می کنند و اگر توزیع کننده، کشتارگاه و سایر ارکان شبکه توزیع از مصوبات ستاد تنظیم بازار تخلف کردند به دستگاه قضا معرفی تا برخورد لازم با آنها صورت گیرد.
استاندار کرمان ادامه داد: امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده در شهرستان ها در توزیع مرع تعادل ایجاد شود و رسانه ها در انعکاس اخبار به گونه ای عمل نکنند که التیاب به بازار وارد شود.
وی با بیان این مطلب که براساس گزارش جهاد کشاورزی استان در نحوه تامین مرغ و جوجه ریزی به گونه ای است که بزودی عرضه و تقاضا به تعادل می رسد، اظهار کرد: ساختار شبکه توزیع را به هم نزنید و بر همین شبکه نظارت دقیق داشته باشید و تاکید می کنم با هر کسی که در شبکه توزیع اخلال ایجاد می کند، به شدت برخورد شود.
زینی وند با تاکید برآنکه از مرغداری تا کشتارگاه و حتی در نحوه توزیع مرغ در بازار نظارت دقیق شود، تصریح کرد: برای قطعه فروشی مرغ در استان تا اطلاع ثانوی محدودیت ایجاد می کنیم و ۳۰ درصد سهمیه مرغ در اختیار تعاونی مرغداران قرار گیرد و آنها در جاهای خاص برای تنظیم بازار توزیع کنند اما شبکه توزیع به هم نخورد.
وی در پایان با اشاره به ظرفیت های استان کرمان بیان کرد: استان کرمان باید در تولید مرغ خودکفا شود

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.73215675354
Query time: 3.9802217483521