X
دوشنبه, ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۲۶ ۱۱۲
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستان سیرجان   شهرستان زرند   شهرستانها  
 بین الملل   شهرستان رفسنجان   وزارتخانه   معدن  
 تجارت   آموزش و پژوهش   استان   صنعت  
 شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده  
چچ
معدن سرب و روی کوهبنان در مردادماه سالجاری از طریق مزایده به متقاضیان سرمایه گذاری دراین معادن واگذار می‌شود

معدن سرب و روی کوهبنان در مردادماه سالجاری از طریق مزایده به متقاضیان سرمایه گذاری دراین معادن واگذار می‌شود

استاندار کرمان گفت: محدوده‌ معدنی سرب و روی در شهرستان کوهبنان استان کرمان ابتدای مردادماه امسال به مزایده گذاشته می‌شود. در نشستی که در دفتر استاندارکرمان با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده کرمان و راور ،خانم شریعتی نماینده زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی و آقای مهندس حسینی نژاد رییس سازمان صمت استان برگزارشد

معدن سرب و روی کوهبنان در مردادماه سالجاری از طریق مزایده به متقاضیان سرمایه گذاری دراین معادن واگذار می‌شود

استاندار کرمان گفت: محدوده‌ معدنی سرب و روی در شهرستان کوهبنان استان کرمان ابتدای مردادماه امسال به مزایده گذاشته می‌شود.
در نشستی که در دفتر استاندارکرمان با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده کرمان و راور ،خانم شریعتی نماینده زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی و آقای مهندس حسینی نژاد رییس سازمان صمت استان برگزارشد

علی زینی‌وند در دیدار رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده های شهرستانهای کرمان و راور وشهرستانهای زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی و مهندس حسینی نژاد رییس سازمان صمت استان کرمان اعلام کرد که با واگذاری محدوده‌های معدنی به سرمایه‌گذار بخش خصوصی موافقت می‌شود.
وی اظهار داشت: ابتدای مردادماه سال جاری پس از تعیین تکلیف ۶ هزار پهنه معدنی وزارت صمت، این مزایده برگزار می‌شود.
چهار محدوده معدنی سرب استان قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت در این دیدار گفت: معدن کوهبنان موردی مناسب است که موانعی همچون بوروکراسی اداری، قوانین مزاحم سرمایه‌گذاری در آن وجود دارد اما می تواند به رفع چالش های این شهرستان کمک کند.
مهدی حسینی نژاد افزود: درخواست شرکت صبانور‌در منطقه کوهبنان طی سال ۹۷ برای سرمایه‌گذاری مطرح شد که این درخواست در ادامه سیاست ما برای وارد کردن سرمایه گذار به مناطق محروم استان بود که پهنه‌ای به این شرکت واگذار شد و در ادامه مقرر شد که پهنه های مزایده ای را به این واحد با ترک تشریفات بدهیم.
وی تصریح کرد: ترک تشریفات براساس قانون امکان پذیر نیست و در اصلاح قانون معادن میسر شد.
دبیر شورای معادن استان کرمان گفت: همچنین مقرر شد که واگذاری با مصوبه شورای معادن به صورت محدود انجام شود که این واکذاری براساس یادداشت وزیر وقت صمت انجام شد.
وی یادآور شد: بر این اساس طبق قانون، مزایده را به‌صورت محدود در استان کرمان انجام دادیم و به‌علت پاره‌ای از چالش‌ها مجبور به لغو مزایده شدیم.
وی افزود: موقعیت ۶ محدوده معدنی سرب و روی در استان کرمان ازجمله ۲ مورد در شهرستان کوهبنان، ۲ محدوده در شهربابک، زرند و سیرجان را مشخص و به مزاید گذاشتیم.
وی با بیان اینکه آیین نامه قانون معادن را آزاد گذاشته ورود به‌معدن برای همگان میسر است، گفت: مشکل دوم ما این بود که برنده مزایده قیمتی را پیشنهاد داد که براساس هر کیلومتر ۲۷۷ میلیارد تومان مازاد بر تعرفه پایه بود.
مهندس حسینی‌نژاد عنوان کرد: بر این اساس اعتبار ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی برای اکتشاف ۱۰ کیلومتر می‌شد اما شرکت کنندگان می‌بایست پرداخت را پس از گواهی کشف و اثبات ذخیره پرداخت کنند که از ضعف آیین نامه ای استفاده و برنده مزایده شد.
وی ادامه داد: این آیین نامه را در شورای معادن استان اصلاح کردیم که اکتشاف کننده، ۱۰ درصد از قیمت را به‌عنوان حسن انجام کار را پرداخت کند لذا این فرد نداشتن آمادگی خود را اعلام‌کرد.
وی افزود: واگذاری پهنه‌های معدنی اکنون در مرحله‌ مجدد مزاید‌قرار می گیرد، اکنون‌ چهار محدوده آماده برای مزایده داریم و پس از این که ۶ هزار منطقه معدنی اعلام شده توسط وزارت صمت تعیین تکلیف شود، می توانیم به مزایده بگذاریم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان تاکید کرد: شرکت صبانور پیش از این نیز یک مورد از ۶ منطقه معدنی سرب و روی استان کرمان را در مزایده برنده شد و اینک چهار مورد دیگر با قابلیت سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد.
وی افزود: اگر ضعف های آیین نامه‌ای و قانونی را اصلاح نکنیم به‌هدف جذب سرمایه گذاران واقعی خود نمی رسیم و در این زمینه پیشنهاد می شود که ماده ۱۰ قانون اصلاح شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.1241574287415
Query time: 4.346387386322